Zasady czyszczenia parą w domu


tagi: czyszczenie parą, sprzątanie,

Czyszczenia techniczne wykorzystywane są w pomieszczeniach typu hale czy silosy, zdecydowanie nie nadaje się do wykorzystywania w domowych warunkach.

W mieszkaniach najlepiej sprawdzi się czyszczenie parą, które jest nie tylko skuteczne, ale również bardzo wygodne.

Parownice posiadają wiele zalet. Między innymi nie przyczyniają się do powstawania alergii, gdyż nie pozostawiają nawet najmniejszych śladów po użytych wcześniej preparatach, które albo podrażniają skórę albo wywołują dość męczące alergie.

Z pomocą pary bez najmniejszego wysiłku usunąć można kamień, stary tłuszcz z piekarnika, dodatkowo posiada właściwości pomagające w walce z roztoczami. Za parownice zapłacić trzeba od 200 do nawet 1500 złotych, jednak warto zainwestować w nie nawet większą sumę, bowiem takim urządzeniem można wysprzątać niemal cały dom, bowiem para nie niszczy większości powierzchni ( wyjątek stanowią tu podłogi olejowane i woskowane, dywany oraz tapicerki, na które gorąca para nie wpływa zbyt pozytywnie).

Jeśli jednak mamy jakiekolwiek wątpliwości czy dany materiał wytrzyma próbę czyszczenia należy przeprowadzić odpowiedni test. Próbę czyszczenia należy przeprowadzić na niewielkiej, najlepiej mało widocznej powierzchni - w razie powstania niewielkich uszkodzeń będą one mniej widoczne.

Poza przeprowadzaniem porządków gorąca para idealnie sprawdzi się do odświeżania ubrań ( do wielu parownic dołączone są specjalne szczotki czy dysze służące do odzieży). Wielu użytkowników chwali sobie te urządzenia również za to, że bardzo skutecznie pozwalają pozbyć się nieprzyjemnych woni z pomieszczenia - szczególnie dobrze radzą sobie z usuwaniem dymu papierosowego.

Używanie do czyszczenia gorącej pary jest nie tylko bardzo ekologiczne, ale również niemal całkowicie bezpieczne dla osób przebywających w pomieszczeniu, jedyne ryzyko wiąże się z oparzeniem, dlatego warto przy pracy zachować minimum ostrożności.

Czyszczenie parą znajduje również zastosowanie w czysczeniu na skalę przmysłową. Takich usług dostarcza np. firma z Lublina http://czyszczeniatechniczne.eu/, która oferuje usługi porządkowe na skalę przemyslową.

Okiem reportera
czyszczenie parą
sprzątanie
czyszczenie parą, sprzątanie,

Więcej na ten temat

rss icon Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

rss icon Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 grudzień 2015 maj 2015 grudzień 2012 czerwiec 2012 maj 2012