Tłumacz rosyjskiego – jak znaleźć najlepszą ofertę


tagi: usługi, biznes, tlumaczenia

Chociaż tłumaczenie dokumentów z języka rosyjskiego na polski nie należy w naszym kraju do najczęstszych (a przynajmniej nie tak częstych jak tłumaczenie z języka angielskiego), to jednak może zdarzyć się tak, że będziemy mieli potrzebę zrealizowania takiego tłumaczenia.Warto wiedzieć więc, na co zwrócić uwagę, zanim wybierzemy konkretnego tłumacza i/lub biuro tłumaczeniowe. Oczywiście po pierwsze i najważniejsze – tłumacz rosyjskiego (jak i każdego innego języka) powinien zapewniać najwyższy poziom merytoryczny, terminowość i atrakcyjne ceny. Ponadto powinien być doświadczony i zapewniać łatwy sposób przyjmowania i oddawania zlecenia.

Warto upewnić się też, czy tłumaczy on dokumenty w języku starocerkiewnym (jeśli mamy taką potrzebę), zwłaszcza że nie każda usługa dotycząca tłumaczeń w tym języku ów język starocerkiewny obejmuje. Warto dowiedzieć się również, czy język rosyjski jest jedyną specjalizacją danego tłumacza, czy może realizuje on usługi w kilku językach. Nie jest to bowiem normą, ale nieraz zdarza się tak, że specjalista w jednym fachu – zwłaszcza w przypadku tak niepopularnego już języka jak rosyjski – będzie lepszy od kogoś, kto rosyjski traktuje tylko jako dodatek.

Jeśli chodzi o cenę, tłumaczenia z rosyjskiego na polski kosztują średnio 40-50 zł brutto za jedną stronę, natomiast z polskiego na rosyjski 40-60 zł za jedną stronę. Pamiętajmy jednak, że cena, choć jest ważnym kryterium, nie może przyćmiewać pozostałych, wspomnianych powyżej.

W końcu, tak czy owak, chodzi o usługę kosztowną (bo takimi usługami są tłumaczenia), więc lepiej wydać nieco więcej, ale mieć pewność, że nasz dokument zostanie przetłumaczony wzorowo, bez żadnych błędów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można skorzystać z internetowych grup dyskusyjnych, w których współpraca z tłumaczami jest opisywana przez ich dotychczasowych klientów.

Okiem reportera
usługi
biznes
tlumaczenia
usługi, biznes, tlumaczenia

Więcej na ten temat

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

rss icon Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

rss icon W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

W Polsce powstanie pociąg hybrydowy. na jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny, jak spalinowy. List intencyjny na sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 grudzień 2015 maj 2015 grudzień 2012 czerwiec 2012 maj 2012