Logistyka palet i drobnicy


tagi: transport, przewozy, spedycja, logistyka

W rozwijającym się społeczeństwie na znaczeniu zyskały posady związane z transportem.

Studia o kierunkach stricte logistycznych są oblegane na każdej uczelni w kraju. Studenci marzą o zawodzie logistyka, którego wynagrodzenie oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych.

Transport krajowy często dotyczy małych przesyłek, które dostarczane są przez kurierów. Cały proces dostarczenia przesyłki do drzwi klienta wymaga przemyśleń logistycznych, czyli właśnie działań, którymi zajmuje się logistyka ładunków drobnicowych. Jest ona powiązana ze wszystkimi firmami transportowymi w kraju, gdyż logistyka ładunków drobnicowych to najczęściej oblegana gałąź logistyki.
Statystyczny Polak wysyła co najmniej dwie drobne paczki rocznie, ale nie zapominajmy o przedsiębiorcach prowadzących sklepy z odzieżą czy butami - możliwość zakupów online sprawiła, że logistyka ładunków drobnicowych dotyczy setek tysięcy paczek z ubraniami rocznie. Niekiedy duże zamówienia transportowane są paletami, ponadto zdarzają się sytuacje, w których produkty transportowane są kontenerami.

Międzynarodowy transport jest stricte powiązany z dużymi zamówieniami, te zazwyczaj wysyłane są w sporych kontenerach drogą morską.
Dużymi przesyłkami są także te paletowe. Transport palet także może odbywać się drogą morską. W przypadku tego rodzaju przemieszczenia produktów cena może być zależna od wielkości zamówienia.
Transport palet może dotyczyć przewozu ładunków różnych towarów - zarówno w formie przesyłki krajowej czy międzynarodowej.

Cena przesyłki paletowej zależy od wagi wysyłanych produktów. Stali klienci mogą liczyć na obniżoną cenę przesyłki paletowej, jednakże stała współpraca wymaga wielu zakończonych pozytywnie transakcji.
Cena przesyłki paletowej może być wyższa niż przewidywana ze względu na najwyższy poziom świadczonych usług.

Autor opracowania na codzień pracuje jako specjalista ds. transportu paletowego w firmie Raben.

Okiem reportera
transport
przewozy
spedycja
logistyka
transport, przewozy, spedycja, logistyka

Więcej na ten temat

rss icon Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

rss icon Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 grudzień 2015 maj 2015 grudzień 2012 czerwiec 2012 maj 2012