Jak oszczędzać w firmie?


tagi: biznes, ekonomia, pieniądz

Korzystając z wiedzy specjalistów z zakresu prawa podatkowego firmy są w stanie stworzyć tak zwaną strategię podatkową.

Korzystając z usług doradców podatkowych minimalizujemy ryzyko związane z zastosowaniem rozwiązań, ponieważ bezpiecznie przeprowadzona optymalizacja podatkowa wymaga, aby dokładnie weryfikować przepisy podatkowe, interpretacje, a także precedensy sądowe.
Jakie są najczęstsze rozwiązanie związane z optymalizacją podatkową przez tą firmę?

1. Pomoc de Minimis:
Firmy, które rozpoczynają działalność w trakcie roku podatkowego, a także mali podatnicy mogą jednorazowo dokonać amortyzacji środków trwałych. Jednak uwaga: nie można amortyzować samochodów, dodatkowo wartość amortyzowanych aktywów nie może przekroczyć wartości rzędu pięćdziesięciu tysięcy euro.

2. Kredyt podatkowy:
Firmy mogą skorzystać z tak zwanego kredytu podatkowego, polega to na odroczeniu płatności. Firmy, które korzystają z tego rozwiązania składają zeznania roczne oraz uiszczają podatek w wysokości 20% podatku zadeklarowanego w zeznaniu.

3. Uproszczone zaliczki podatkowe.
Firmy mogą wpłacać zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania, należy formalnie powiadomić naczelnika urzędu skarbowego.

4. Straty podatkowe:
Oczywiście dochód w danym roku można zmniejszyć wykazując stratę podatkową. Tworząc strategię podatkową należy pamiętać, aby w kolejnych latach wykazywać dochody, które pozwolą odliczyć straty w pełnej wysokości.

Powyższe przykłady to tylko szczyt góry lodowej, planowanie podatkowe to trudna dziedzina, która wymaga dużej wiedzy, a także doświadczenia. Dlatego za optymalizację podatkową nie warto zabierać się samemu, lepiej zatrudnić specjalistę.

Okiem reportera
biznes
ekonomia
pieniądz
biznes, ekonomia, pieniądz

Więcej na ten temat

rss icon Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 grudzień 2015 maj 2015 grudzień 2012 czerwiec 2012 maj 2012