Dlaczego zaleca się usuwanie filtrów cząstek stały


 • Warsztat Samochodowy Diagnostic Car

  ul. Opolska 5a
  55-011 Siechnice / k. Wrocławia
  tel. 695 905 995
  email: kontakt@diagnostic-car.pl

  http://www.diagnostic-car.pl

tagi: auto, moto, samochód, mechanik, diesel, dpf, naprawa

Czym w ogóle jest DPF?  Jest to filtr, mający za zadanie wyłapywanie cząstek sadzy, co pomaga chronić środowisko.

Jednak jest to również jeden z najbardziej problematycznych elementów samochodów z wysokoprężnymi silnikami.
Jakie kłopoty może sprawiać filtr cząstek stałych?Wielu kierowców skarży się na zmniejszenie mocy silnika, zwiększenie zużycia paliwa oraz potrzebę częstszej wymiany oleju silnikowego. Są to jednak najmniej poważne skutki oddziaływania tych filtrów. Do tych najpoważniejszych zalicza się skrócenie żywotności silnika oraz częstsze jego awarie.
Dlatego dobrym rozwiązaniem może się okazać usunięcie DPF.Zanim zdecydujesz się na ten krok, polecamy przegląd samochodu, może się okazać, że to nie filtr jest przyczyną wszystkich tych problemów.Jednak pamiętaj o jednej, ważnej rzeczy: Powierz specjalistom usuwanie filtra cząstek dpf robienie tego samemu lub korzystanie z pomocy niezaufanych mechaników może prowadzić do poważnych uszkodzeń samochodu.
Jak wygląda usuwanie DPF?Po wcześniejszym umówieniu się na wizytę, zostawiasz samochód w rękach mechaników. W przeciągu paru godzin usuną oni filtr, rozetną go i wyjmą wnętrze. Następnie zaspawają nacięcie, tak by nie było żadnych śladów, oraz przeprogramują komputer samochodu, tak aby nie wyświetlał już błędów.
Pomimo ogromnego plusa, jakim jest ochrona środowiska przed nadmiernym zanieczyszczeniem, filtry cząstek stałych mają zdecydowanie więcej wad niż zalet. Czasami usunięcie go, może być jedynym sposobem pozbycia się problemów z samochodem.

Okiem reportera
auto
moto
samochód
mechanik
diesel
dpf
naprawa
auto, moto, samochód, mechanik, diesel, dpf, naprawa

Więcej na ten temat

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

rss icon Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

rss icon W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

W Polsce powstanie pociąg hybrydowy. na jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny, jak spalinowy. List intencyjny na sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 grudzień 2015 maj 2015 grudzień 2012 czerwiec 2012 maj 2012