Cięcie wodą jako najnowocześniejsza metoda wykonyw


tagi: naprawa pomp i sprężarek, cięcie laserowe, cięcie wodą

W odróżnieniu od cięcia termicznego cięcie laserowe sprawia, że obrabiany materiał nie jest poddawany działaniu wysokiej temperatury.

Ma to ogromne znaczenie, ponieważ WATERJET chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak rysy czy mikropęknięcia.
Czym jest garnet? Garnet to po prostu środek ścierny, którego wykorzystanie jest niezbędne w przypadku cięcia bardzo twardych materiałów. Jeżeli obróbce są poddawane dość miękkie materiały, wówczas sam strumień wody wystarczy. Jednak, gdy trzeba przeciąć kamień naturalny czy inny niezwykle twardy materiał, wtedy strumień wody musi być zmieszany ze środkiem ściernym, czyli garnetem. 
Może on być porównany do piasku, ale należy podkreślić, że garnet jest od niego dużo twardszy, a co więcej, posiada ostrzejsze krawędzie. WATERJET składa się z dwóch samodzielnych urządzeń, takich jak pompa wysokiego ciśnienia oraz wycinarka wodna, nazywana umownie maszyną do cięcia wodą. 
Pompa dostarcza wodę pod ekstremalnie wysokim ciśnieniem, natomiast zadaniem maszyny jest skierowanie strumienia w odpowiednie miejsce. Warto zaznaczyć, że te urządzenia są niezależne i niejednokrotnie zdarza się, że są dostarczane przez różnych producentów. W celu ich połączenia wystarczy podpiąć zarówno przewody z wodą, jak i przewody sygnałowe pomiędzy urządzeniami. 
Cięcie wodą to współcześnie rewelacyjna, najnowocześniejsza metoda wykonywania wyjątkowo precyzyjnych, szybkich, niemalże pozbawionych odpadów cięć. Naprawa pomp i sprężarek stanowi jedną z najbardziej skutecznych, kompleksowych usług, polegających na wymianie niezbędnych akcesoriów typu wentylatory.
Więcej o cięciu laserowym i wodnym na stronie http://maszzap.com.pl

Okiem reportera
naprawa pomp i sprężarek
cięcie laserowe
cięcie wodą
naprawa pomp i sprężarek, cięcie laserowe, cięcie wodą

Więcej na ten temat

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

rss icon Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 grudzień 2016 grudzień 2015 maj 2015 grudzień 2012 czerwiec 2012 maj 2012